قوانین استفاده از منزلت

پلتفرم بازار داد و ستد خانگی منزلت که از این به بعد "منزلت" خطاب می شود متعلق به شرکت گسترش کسب و کار ساینا بوده و استفاده از پلتفرم تحت دامنه اینترنتی "manzelat.com" برای کسانی که به موجب قانون جاری جمهوری اسلامی ایران، مجاز به خرید و فروش و مشارکت در فضای هستند، که از این به بعد "کاربر / کاربران / فروشنده /خریدار" یاد می‌شود، به شرط تایید این سند یعنی پذیرش شرایط استفاده از منزلت و سایر اسناد ارجاع یا مرتبط شده، آزاد خواهد بود. همچنین از این پس منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیر فیزیکی است که کاربر در جایگاه فروشنده در سطوح مختلف برای فروش یا هبه عرضه می‌کند.


آگاهی های کلی از شرایط و قوانین
 • شرایط استفاده از منزلت جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور مابین کاربر و منزلت است.
 • این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده از منزلت میباشد.
 • شما با استفاده از حتی یکی از خدمات منزلت (حتی بازدید از وب سایت یا اپلیکیشن های مرتبط)، موافقت و آگاهی خود را با شرایط استفاده از منزلت اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات منزلت استفاده کنید.
 • ممکن است منزلت در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی و تغییراتی در این سند اقدام نماید که در صورتی که به تشخیص منزلت این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در پلتفرم های منزلت ، به اطلاع کاربر خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تداوم همکاری و استفاده از خدمات منزلت ، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات منزلت به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال قابل قبول نخواهد بود.

 • مالکیت و مصونیت منزلت
 • کاربر متعهد می شود از هر گونه استفاده از خدمات منزلت که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری کرده و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده کاربر خواهد بود.
 • هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان منزلت که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار کاربر قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی منزلت ، نفوذ در پلتفرم های منزلت و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و شبیه سازی منزلت، ممنوع است.
 • کاربر متعهد می شود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به منزلت ، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در منزلت و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع منزلت ، استفاده کند. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به منزلت ، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به منزلت اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم منزلت در نام فروشگاه یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.
 • همیشه حق مالکیت منزلت بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی منزلت محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به منزلت (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی منزلت یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.
 • در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از منزلت، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی منزلت، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، منزلت مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر به خدمات را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
 • کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم منزلت به صورتی که به منزلت یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌ها سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به منزلت یا شرکای آن اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، منزلت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کرده و بازپس بگیرد و با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
 • در صورتی که منزلت به جهت اقدامی که کاربر انجام داده است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد ، کاربر متعهد به دفاع و مصون ساختن منزلت از این گونه ادعاها خواهد بود. کاربر در این موارد از کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری با منزلت دفاع خواهد نمود و منزلت را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به منزلت تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.
 • ممکن است در جریان استفاده از خدمات منزلت ، با اشخاص دیگر حاضر در پلتفرم به صورت آنلاین یا آفلاین تعامل داشته باشید. منزلت تعهدی بر نظارت بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
 • مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در منزلت ، کاربر، منزلت را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشنده ضامن جبران خسارت است
 • هر محتوایی که هر کاربر در منزلت منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و منزلت هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشر شده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

 • خط مشی حفظ حریم خصوصی
 • با توجه به خدمات و سرویسی که کاربر انتخاب کرده است ، منزلت اطلاعاتی را از کاربر دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی.
 • به دلیل مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و بررسی فرآیندهای کاری، ممکن است اطلاعات دریافتی از کاربر ، توسط کارکنان مختلف منزلت یا گروه‌های مشاوره ، در زمان‌ های مختلف رویت و بررسی گردد.
 • برخی از اطلاعات شما بر اساس تشخیص منزلت ممکن است به رویت عموم گذاشته شوند مانند:نام نمایشی، نام کاربری، نام و نام خانوادگی واقعی، اطلاعات و توضیحات محصولات، نظرات کاربران، تعداد محصولات فروخته شده، تجربه خرید کاربران، امتیاز کاربر و ...
 • منزلت به دلیل درک رفتار کاربر از تکنولوژی هایی نظیر کوکی استفاده می کند.
 • منزلت در مواردی اطلاعات کاربران را مثلا به جهت ارسال کالا و ارتباط گیری بین خریدار و فروشنده پس از ثبت سفارش به فروشنده ارائه خواهد کرد.
 • منزلت جهت برقراری ارتباط با کاربر، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.
 • منزلت در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.
 • منزلت اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

 • حساب کاربری و محتوا در منزلت
 • کاربر برای استفاده از خدمات مختلف منزلت، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با ایجاد حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.
 • بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات منزلت مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید
 • برای ایجاد حساب کاربری لازم است یک ایمیل یا شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، کاربر در برابر مالک شماره همراه یا ایمیل تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه یا ایمیل فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
 • نام کاربری کاربران به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های کاربر در منزلت پیوند می‌خورد؛ نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از منزلت است.
 • با منزلت و دیگر کاربران منزلت ، صادقانه رفتار و از خود اطلاعات دقیق وارد کنید. درج اطلاعات نادرست یا تظاهر به شخصی دیگر بودن در تاسیس حساب کاربری، جزو مصادیق جرم در منزلت و شکایت توسط دیگران است.
 • کاربر به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات حساب کاربری به نام اوست.
 • واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در منزلت تعریف نشده و غیز قانونی است.
 • مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با کاربر است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به منزلت اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر مالک حساب کاربری است.
 • ایجاد حساب کاربری در منزلت و همچنین مفاد شرایط استفاده از منزلت، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین کاربر و منزلت ایجاد نخواهد کرد.
 • ممکن است منزلت در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی منزلت ارائه کند. در غیر این صورت، منزلت می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.
 • هر محتوایی که کاربر به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه، شرح محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه کاربر حین استفاده از خدمات منزلت در پلتفرم‌های منزلت درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای کاربر بوده و منزلت به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
 • مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی کاربر در بسترهای منزلت درج و منتشر می‌گردد به عهده کاربر خواهد بود و منزلت نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط کاربر ، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده کاربر خواهد بود.
 • کاربر با درج محتوا در هر بخش از بسترهای منزلت، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به منزلت اعطا می‌کنید. منزلت مجاز خواهد بود، در راستای توسعه منزلت، مطابق این مجوز از محتوای کاربر استفاده کند.
 • در صورتی که محتوای درج شده توسط کاربر ، به وسیله منزلت، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، منزلت می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

 • خرید و فروش در منزلت
 • افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در منزلت فروشگاه ایجاد کنند و محصولاتشان را عرضه کرده و به فروش برسانند یا محصول مورد نظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در منزلت ، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری و محتوا و حریم خصوصی، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از منزلت برای طرفین معامله (فروشنده و خریدار) است که در ادامه شرح داده شده است.
 • راه‌اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در منزلت، رایگان و بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ اولیه است اما در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت این پلتفرم صورت می‌گیرد، بسته به نوع محصول، سطح فروشنده و عوامل موثر نظیر آن، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مالیات)،‌ «درصد مشخصی» که در پنل مدیریت هر فروشنده دقیقا مشخص شده است به منزلت به عنوان هزینه استفاده از پلتفرم تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به کاربر وجود ندارد.
 • آخرین هزینه مصوب منزلت، بر اساس سطح کاربری فروشنده مشخص می گردد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق ارتباط با کاربر فروشنده اعلام میگردد . سهم منزلت حداکثر 10 درصد و حداقل صفر درصد است.
 • مبلغ خالص از درآمد حاصل از فروش محصولات عرضه و فروخته‌شده از طریق فروشگاه اختصاص داده‌شده به فروشنده، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی منزلت برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به غرفه‌دار است، پرداخت می‌شود.
 • در راستای حقوق مصرف کننده و تضمین بازپرداخت پول در منزلت، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول اصل بوده، لذا در صورتی که منزلت تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری عرضه‌کننده بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.
 • راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه پس از فعال‌سازی آن توسط منزلت، به طور کامل به عهده کاربر خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده کاربر خواهد بود. منزلت مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشندگان) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.
 • عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در منزلت ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، کاربر ضامن جبران خسارت و منزلت مبرّی از مسئولیت است.
 • به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده کاربر است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.
 • استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با کاربر است.
 • همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، مشخصات و وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، بر عهده کاربر است و در صورت تخلف کاربر، منزلت حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاربر را دارد.
 • کاربر می‌پذیرد که از فروشگاه اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه استفاده کند. لذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در فروشگاه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید منزلت، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده کاربر است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به منزلت و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.
 • اگر کاربر برای دو ماه، هیچ ورودی به کاربری خود نداشته باشند، منزلت می‌تواند حساب کاربری را مسدود و تعطیل کند.
 • با توجه به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی منزلت به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.
 • کاربران مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار داد و ستد منزلت هدایت کند. در صورت اطلاع منزلت از این موضوع، منزلت مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند.
 • برای انتشار محصولات کاربر باید اطلاعات هویتی کاربر توسط منزلت احراز گردد.
 • برای آغاز تسویه‌حساب کاربر،‌ شروط ارسال محصول، دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او، و ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به کاربر است،‌ ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه‌حساب با غرفه‌دار به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط کاربر ارسال شده و به دست کاربر دیگر نیز رسیده باشد.
 • از هر تراکنش موفق،‌ طبق توافق مندرج در حساب فروشندگی، کارمزد منزلت کسر می‌شود و مابقی طبق زمان‌بندی منزلت برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (شبا) غرفه‌دار واریز می‌گردد. همچنین منزلت هزینه ارسال محصولات و رساندن آن به دست مشتری (طبق تنظیمات کاربر فروشنده) را از خریدار دریافت و طبق شرایط تسویه حساب، به حساب کاربر فروشنده پرداخت می‌کند.
 • هزینه کد های تخفیف بستگی به نوع کد میتواند بر عهده کاربر فروشنده یا منزلت باشد و طبق اطلاع رسانی و قرار قبلی مشخص خواهد شد.
 • محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در منزلت به فروش می‌رسد توسط منزلت تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود کاربران تولید یا عرضه می‌شوند. بنابراین منزلت ضمن تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد فیلترهای کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت منزلت نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه‌شده در منزلت، کاربر فروشنده ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب محصول طرح شود، کاربران (خریدار و فروشنده)، منزلت را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به خریدار وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.
 • در منزلت کاربر می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از پست و ارسال محصول است و مدت زمان ارسال جزو آن نیست و به نوع ارسال (پست سفارشی و پیشتاز یا پیک) برمی‌گردد.
 • در منزلت کاربر می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای یک یا چند استان یا شهر در نظر بگیرید. ازاین‌رو، سفارش این محصولات فقط برای مکان‌های محدود شده ممکن است.
 • هزینه ارسال محصول به صورت پیش‌فرض، هزینه‌های پست سفارشی و پیشتاز بر اساس الگوی ارائه شده توسط شرکت پست ایران است اما فروشنده خودش نیز می‌تواند هزینه ارسال پستی و غیر پستی محصول را تنظیم ‌کند و خریدار با اطلاع از هزینه نهایی (بهای محصول به علاوه هزینه ارسال)، وجه سفارش را پرداخت می‌کند. به جهت متغیر بودن هزینه ارسال، منزلت تعهدی نسبت به تنظیمات ارسال ندارد و باید توسط کاربر به روز رسانی شوند.
 • در منزلت ، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش توسط فروشنده و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشنده) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

 • شرایط بازگرداندن محصول و بازپرداخت وجه
 • این بخش در حال بررسی بیشتر و در آینده به روز رسانی خواهد شد
 • بپر بالا